Տեսահոլովակի պրեմիերա․ Սևակ Խանաղյան «Քամի»
Եվրատեսիլի յութուբյան պաշտոնական ալիքում կայացավ «Եվրատեսիլ 2018»-ի Հայաստանի ներկայացուցիչ Սևակ Խանաղյանի եվրատեսիլյան երգի տեսահոլովակի պրեմիերան:
«Քամի» երգի տեսահոլովակի ռեժիսորը Արթուր Մանուկյանն է, բեմադրող օպերատոր` Սուրեն Թադևոսյան, ոճաբան` Արամ Նիկոլյան, լուսային ձևավորումը` Վահագն Միքայելյանի:
«Երբ առաջին անգամ լսեցի երգը հասկացա, որ պետք է տեսահոլովակում ցույց տալ Սևակի հոգեվիճակն ու ապրումները: Տեսահոլովակում որևէ ավելորդ տարր չկա՝ չեմ ցանկացել կադրը ծանրաբեռնել տեսարաններով, քանի որ փորձել եմ չշեղել հանդիսատեսի ուշադրությունը երգից և Սևակից: Հաշվի առնելով այսօրվա միտումները՝ շեշտադրումը դրել եմ լուսային ձևավորման և մոնտաժային հնարքների վրա: Հուսով եմ, տեսահոլովակը կօգնի փոխանցել Սևակի հոգևիճակն ու երգի ասելիքը հայ և եվրոպացի հանդիսատեսին» - ասել է տեսահոլովակի ռեժիսոր Արթուր Մանուկյանը:
«Այս տեսահոլովակը իմ և Հանրային հեռուստաընկերության առաջին համագործակցությունն է և պետք է ասեմ, որ նկարահանումները շատ լավ են ընթացել: Նկարահանման ընթացքում մեծ և պրոֆեսիոնալ թիմ է աշխատել՝ ի դեմս ռեժիսոր Արթուր Մանուկյանի, ով շատ լավ գիտի, թե ինչպես է պետք կադրի միջոցով փոխանցել երգի և երգչի զգացմունքները: Տեսահոլովակում, ինչպես բեմում, շատ անկեղծ եմ: Հուսով եմ հանդիսատեսին դուր կգա մեր կատարած աշխատանքը» - ասել է Սևակ Խանաղյանը:
Հիշեցնենք, որ Սևակ Խանաղյանը հանդես կգա «Եվրատեսիլ 2018» երգի միջագային մրցույթի առաջին կիսաեզրափակչում, որը տեղի կունենա մայիսի 8-ին՝ Պորտուգալիայի մայրաքաղաք Լիսաբոնում:

The official music video of Sevak Khanagyan’s “Qami” is out now!
Today, the Public TV Company of Armenia released the official music video for Sevak Khanagyan’s “Qami”. It is now available at Eurovision's official YouTube channel.
“Qami” was directed by Arthur Manukyan, who has previously worked on Betty’s “People of the sun” (JESC 2014), Mika’s “Love” (JESC 2015) and Artsvik’s “Fly with me” (ESC 2017). The team behind the music video included DOP Suren Tadevosyan, stylist Aram Nikolyan and lighting designer Vahagn Miqayelyan.
“When I first heard the song I instantly thought that the music video should reflect Sevak’s inner world – his emotions and feelings. There aren’t any excessive elements in the video – it is minimalistic, yet very expressive. I wanted to keep it simple and concentrate the attention on Sevak and his song” – said Arthur Manukyan, the director of the music video.
“This is my first cooperation with the Public TV Company of Armenia and I must say I really enjoyed creating this music video. We had an amazing professional team that worked effortlessly to bring our vision to life. Arthur is an amazing director: he was able to show my inner world to the audience through the lens of the camera. I was very honest in this music video, as I am on stage, and I tried to express and share my feelings with the audience. I hope that my fans and viewers all around the world will experience this emotional journey with me” – said Sevak Khanghyan.
Sevak Khanaghan will perform during the first semifinal of the Eurovision song contest 2018 that will take place on May 8 in Lisbon.