«Դեպի եվրատեսիլ» նախագծի երկրորդ փուլում կմրցեն 37 արտիստներ
Մեկնարկում է «Դեպի եվրատեսիլ» նախագծի երկրորդ փուլը: Հոկտեմբերի 22-ից սկսած եվրատեսիլյան երկրպագուները հնարավորություն կունենան հետեւելու նախագծի երկրորդ փուլի ընթացքին, որտեղ իրենց պայքարը կշարունակեն 37 երգիչ-երգչուհիներ:
«Եվրատեսիլ- 2017» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանը ներկայացնելու պատվին արժանանալու համար իրենց ուժերը կշարունակեն փորձել եւ առավելագույնս լավ ներկայանալ Սյուզաննա Մելքոնյանը, Մերի Մհերյանը, Սարո Գեւորգյանը, Իջինը, Only girls խումբը, Ալեքսանդր Պլատոն, Մարիամ Եվրիյանը, Քրիստինա Ավետիսյանը, Ամալյա Մարգարյանը, Արծվիկը, Աննա Սեդրակյանը, Վահե Ալեքսանյանը, Մարիսսան, Դիանա Դիկովսկին, Օպերա Վիվա խումբը, Եվա Կանսը, Փայլա Գեւորգյանը, Քրիստինա Մանգասարյանը, Ռոբ Ավալյանը, Կարինե Հարությունյանը, Նարինե Ջինանյանը, Ստեփան Հովհաննիսյանը, Զեմֆիրա Ֆրիդոնը, Վերոնիկա Գրիգորյանը, Դիանա Ադամյանը, Հասմիկ Շիրոյանը, Սոնա Դունոյանը, Ջուջոն, Լյուսին, Գեւորգ Հարությունյանը, Մարթան, Աննա Դանիելյանը, Ալբերտ Ղազարյանը, Ակսել Բավեյանը, Լիլիթ Հարությունյանը, Արմենուհի Գասպարյանը, Արթուր Աբգարը:
Հենց այս շարքում է այն արտիստի անունը, ով Հայաստանը հաջորդ տարի կներկայացնի միջազգային ամենահայտնի երաժշտական մրցույթին:
Երկրորդ փուլին Առաջին ալիքի հեռուստադիտողները կկարողանան հետեւել հոկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 22:15-ին: Տվյալ փուլից սկսած պայքարի մեջ կմտնեն նաեւ մրցույթի ժյուրիի 6 անդամներ Իվետա Մուկուչյանը, Արամ MP3-ին, Ինգա Արշակյանը, Հայկոն, Անուշ Արշակյանը եւ Եսայի Ալթունյանը. հենց նրանք են ընտրելու այն արտիստներին, ովքեր կլինեն իրենց խմբերում եւ ում իրենք կօգնեն անցնելու «դեպի եվրատեսիլ» տանող ճանապարհը:
Հիշեցնենք, որ «Դեպի եվրատեսիլ» նախագծի մասին Հանրային հեռուստաընկերությունը հայտարարեց ամռանը՝ հնարավորություն տալով ամբողջ աշխարհում բնակվող մեր հայրենակիցներին մասնակցելու մեգաերաժշտական մրցույթի, հաղթել եւ ներկայացնել Հայաստանը «Եվրատեսիլ- 2017»-ին: Նախագծին մասնակցության հայտ ներկայացրին մեր հարյուրավոր հայրենակիցներն ամբողջ աշխարհից՝ ԱՄՆ-ից, Իսպանիայից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Ուզբեկստանից, Վրաստանից, Ֆրանսիայից, Լիբանանից, սակայն, նրանցից միայն 80-ը հնարավորություն ստացան սկսել հեռուստատեսային պայքարը: Մասնակիցների հեռուստատեսային լսումների փուլը տեւեց 3 շաբաթ, որի ընթացքում յուրաքանչյուր մասնակից իրեն հատկացված 2 րոպեների ընթացքում փորձեց համոզել ժյուրիի անդամներին, որ ինքն է լավագույնը եւ կարող է հավակնել Հայաստանը համաեվրոպական մրցույթին ներկայացնելուն:
Ժյուրիի անդամները, հաշվի առնելով մասնակիցների վոկալային տվյալները, արտիստիզմն ու կերպարային առանձնահատկությունները, կարողացան ընտրել եւ առանձնացնել այն 37 արտիստներին, ովքեր առաջիկա շաբաթների ընթացքում կշարունակեն իրենց պայքարը: Նախագիծը բաղկացած է 4 փուլերից եւ կտեւի շուրջ 3 ամիս: Նախագծի հաղթողը կորոշվի ժյուրիի եւ հեռուստադիտողների sms քվեարկության արդյունքում:
Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ www.1tv.am կայքում: Նախագծի մասնակիցների ելույթները կարող եք գտնել յութուբի պաշտոնական ալիքում, իսկ նրանց սատարել կարող եք ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում եւ ինստագրամում

![](/images/news/1/114/gohar_gasparyan.jpeg)
“Depi Evratesil” project launches its second stage. Starting from October 22nd Eurovision fans will have the chance to follow the second stage of the project, with 37 contestants continuing their struggle. The participants struggling for the honor to present Armenian at Eurovision 2017 will now try their best: the remaining singers at this stage are: Suzanna Melkonyan, Mary Mheryan, Saro Gevorgyan, Ijin, “Only girls”, Alexander Plato, Mariam Yevriyan, Christina Avetisyan, Amalya Margaryan, Artsvik, Anna Sedrakyan, Vahe Alexanyan, Marissa, Diana Dikovski, “Opera Viva”, Eva Cans, Payla Gevorgyan, Christina Mangasaryan, Rob Avalyan, Karine Harutyunyan, Narine Jinanyan, Stephan Hovhannisyan, Zemfira Fridon, Veronica Grigoryan, Diana Adamyan, Hasmik Shiroyan, Sona Dunoyan, Jujo, Lucy, Gevorg Harutyunyan, Martha, Anna Danielyan, Albert Ghazaryan, Aksel Baveyan, Lilith Harutyunyan, Armenuhi Gasparyan and Arthur Abgar.
First Channel viewers are enabled to watch the second stage of “Depi Evratesil” on October 22, at 22:15. At this point the judges Iveta Mukuchyan, Aram MP3, Inga Arshakyan, Hayko, Anoush Arshakyan and Yesayi Altunyan will also join the struggle, by choosing artists to join their groups, to help the latter go through “Depi Evratesil” road. As a recap, Public TV Company of Armenia announced the launch of “Depi Evratesil” mega project still back in summer, enabling our compatriots from all over the world to participate in this music contest, hold a victory and be entitled to present Armenia at “Eurovision 2017.” Over hundreds of applicants submitted applications from the US, Spain, Russia, the Ukraine, Uzbekistan, Georgia, France, Lebanon, yet only 80 of them were shortlisted to join the TV struggle. The auditions lasted 3 weeks, during which each participant had only 2 minutes to try their best and convince the judges that they have what it takes to be chosen as Armenia’s delegate at the pan-European music contest.
After considering their vocal, artistic and image features, the judges singled out 37 singers to continue their further struggle within the coming weeks.
The project comprises 4 stages and is scheduled to last 3 months. Project winner will be determined by the judges and as a result of TV viewers’ SMS voting.
You can find the performances of participants on our YouTube official Channel, as well as follow and cheer them through the official Facebook and Instagram pages.